انواع آژیر دزدگیر اماکن

قبلی
دوربین مداربسته
دوربین مداربسته
مشاهده
شبکه های کامپیوتری
شبکه های کامپیوتری
مشاهده
سیستم حضور و غیاب
سیستم حضور و غیاب
مشاهده
اعلام سرقت
اعلام سرقت
مشاهده
۱۳۹۷/۹/۲۰ سه شنبه
(0)
(0)
انواع آژیر دزدگیر اماکن
انواع آژیر دزدگیر اماکن

آژیر را می‌توان تحت عنوان جزئی از سیستم دزدگیر  معرفی کرد که همانند سایر اجزاء سیستم به پنل مرکزی متصل بوده و اطلاعات لازم جهت اعلام وضعیت اضطراری را  از پنل مرکزی دریافت می‌کند. آژیرها پس از تشخیص وضعیت اضطراری از طریق ایجاد صدا به صورت‌های مختلف (تک صدا یا  متناوب) اعلام هشدار می‌کنند.

 

ساختار آژیر
اسیلاتور، تقویت‌کننده، و بلندگو، سه قسمت اصلی تشکیل‌دهنده‌ی آژیرها هستند. اسیلاتور وظیفه‌ی تولید فرکانس را بر عهده دارد. تقویت‌کننده این فرکانس تولیدشده را تقویت و اسپیکر یا بلندگو آن را پخش می‌کند.

انواع آژیر دزدگیر اماکن بر اساس نوع تولید صدا

آژیر پيزو Piezo
آژیرهای پیزو به صورت تک‌صدا ایجاد صدا می‌کنند. این نوع آژیرها  به لحاظ میزان بلندی صدا هم نسبت به سایر انواع آژیر بلندی صدای کمتری دارند.

آژیر سیرن Siren
اگر به دنبال خرید آژیرهایی با صدای بلند اما به صورت تک‌صدا هستید، باید یک آژیر از نوع سیرن را انتخاب کنید. چرا که این نوع از آژیر تک‌صدای بلند تولید می‌کند.

آژیر بلندگو Speaker
آژیرهای بلندگو که اسپیکر نیز نامیده می‌شوند، صدای متناوب بلند ایجاد می‌کنند.

انواع آژیر دزدگیر اماکن بر اساس محل نصب
آژیرهایی که در سیستم دزدگیر اماکن استفاده می‌شوند، معمولا بر اساس محل نصب و به دو نوع آژیر داخلی و آژیر خارجی دسته‌بندی می‌شوند. آژیرخارجی همان‌طور که از نامش نیز پیداست در فضای بیرونی نصب می‌شود و آژیر داخلی در فضای داخل ساختمان و معمولا نزدیک به پنل مرکزی.  در این بخش از مطلب به معرفی و توضیح ویژگی‌های این دو نوع آژیر می‌پردازیم .

آژیر خارجی
آژیرهای خارجی که تحت عنوان آژیر اصلی یا آژیر بیرونی نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند در بسیاری از سیستم های امنیتی اماکن، یک دستگاه محافظ مهم باشند. از آنجا که نحوه‌ی عملکرد این آژیر بر اساس تولید صدا در فضای بیرونی و اطراف محل نصب دزدگیر است، استفاده از آژیر بیرونی در دفاتر کاری، منازل، و فروشگاه‌هایی که اطراف آن همسایگانی حضور دارند، می‌تواند بسیار موثر و مفید باشد. برای محافظت از آژیرهای بیرونی در مقابل باران و... از جعبه‌ی بلندگو استفاده می‌شود.
استفاده از آژیر خارجی  در چه مواردی مفید است؟
•    مالک خانه یا مکانی که می‌خواهد قبل از ورود مجرم به محل و وقوع جرم او را در مسیر خود متوقف کند.
•    صاحب خانه یا مکانی که به همسایگان خود برای کمک در شرایط  اضطراری اطمینان دارد.
•    صاحب خانه یا مکانی که قصد دارد در مواقع اضطراری در اولین فرصت ممکن به خدمات کمک‌رسانی نظیر پلیس یا آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی شود.
از آنجا که لازم است آژیر خارجی قوی و پرسروصدا باشد معمولا از آژیرهای نوع اسپیکر و یا آژیر سیرن بیرونی برای این منظور استفاده می‌شود.

آژیر داخلی
آژیر داخلی با هدف اطلاع‌رسانی شرایط اضطراری به افراد داخل ساختمان نصب می‌شود. هدف دیگر از نصب آژیر داخلی این است که یک آژیر با حداقل سیم‌کشی و در نزدیکی محل نصب پنل مرکزی قرار داشته باشد، تا احتمال قطع این آژیر توسط سارق یا مهاجم به حداقل برسد. معمولا از آژیر پیزو و یا آژیر سیرن داخلی به عنوان  آژیر داخلی استفاده می‌شود.

نحوه‌ی عملکرد آژیر
آژیر یا از طریق سیم‌کشی و یا به صورت بی‌سیم به کنترل پنل متصل می‌شود و بسته به سنسوری که آژیر برای آن برنامه‌ریزی شده است، می‌تواند سیگنال را از آشکارساز دود یا سنسور شکست شیشه و... دریافت کند. حتی می‌توان نوع صدای ایجاد شده در اثر تحریک سنسورهای مختلف را به صورت متفاوت برای سیستم تعریف کرد. مثلا صدای تولید شده ناشی از دود با صدای ایجادشده از تحریک سنسور شکست شیشه متفاوت می‌تواند متفاوت باشد.
به طور کلی می‌توان گفت نصب یک آژیر چندین مورد ارزشمند را به همراه خواهد داشت که  اولین و مهمتر از همه، این است که این یک اقدام بازدارنده‌ی قوی در مقابل وقوع عملیات سرقت است. چرا که سارق خواهد فهمید که خانه یا محل کار شما محافظت شده است و ممکن است شناسایی شود.

منبع : الکترو شاپینگ

#دزدگیر اماکن # مشاوره رایگان و نصب انواع دزدگیر و دوربین مدار بسته# ضرورت دزدگیر اماکن# دزدگیر اماکن در اصفهان # دوربین مدار بسته فرادید# دوربین مدار بسته در اصفهان# اخبار تکنولوژی و دوربین مدار بسته# دوربین مدار بسته دیجیتال#دوربین مدار بسته آنالوگ#فروش و نصب دوربین مدار بسته#شبکه های کامپیوتری#خانه هوشمند و شبکه برق ساختمان#سیستم حضور و غیاب#درب اتوماتیک#برق اضطراری UPS

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی توسط سایت ساز یوتاب