دستگاه تستر فلوک Fluke

قبلی
دوربین مداربسته
دوربین مداربسته
مشاهده
شبکه های کامپیوتری
شبکه های کامپیوتری
مشاهده
سیستم حضور و غیاب
سیستم حضور و غیاب
مشاهده
اعلام سرقت
اعلام سرقت
مشاهده
۱۳۹۷/۱۱/۸ دوشنبه
(0)
(0)
دستگاه تستر فلوک Fluke
دستگاه تستر فلوک Fluke

دستگاه تستر فلوک Fluke : حتما شما میدانید که امروزه استفاده از دوربین های مداربسته به قدری گسترش داشته است که تقریبا می توانیم در هر محیطی استفاده از این دوربین ها را مشاهده کنیم.

معمولا زمان استفاده از این دوربین ها و تجهیزات شبکه ، با مشکلاتی روبرو می باشیم که می توان به وجود قطعی ها روی مسیرهای کابل کشی و همچنین عدم عملکرد صحیح سیم کشی ها اشاره نماییم.

با وجود چنین مشکلاتی نمی توانیم انتظار داشته باشیم که نتیجه ی رضایت بخشی برای ما حاصل شود.  برای اینکه این مشکلات برطرف شود یا به نوعی شناسایی شوند نیاز داریم که از دستگاه های استفاده نماییم که می توانند عیب یابی اینگونه فرآیندها را برای ما انجام بدهند و به حل مشکلات بپردازند.

دستگاه تستر فلوک یکی از این دستگاه ها می باشد که به واسطه شرکت فلوک(Fluke) در سال 1948 تولید گردد و یکی از اصلی ترین اهداف تولید این دستگاه ارتقاء تجهیزات عیب یاب شبکه می باشد.

خصوصیات دستگاه تستر فلوک

این دستگاه خصوصیت های متفاوتی داشته است و هر کدام یک وظیفه بخصوصی داشته اند و می توانیم اینگونه بگوییم که به وسیله ی آنها اطلاعات متعددی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

ولی یکی از مهم ترین و اصلی ترین اطلاعاتی که این دستگاه ها می توانند به کارشناسان در نصب دوربین های مداربسته بدهند ، میزان اندازه و متراژ کابل ها می باشد و البته در تشخیص وجود قطعی در سیم کشی ها نیز موثر می باشند.

اگر بخواهیم به تعمیر منظم کابل کشی ها بپردازیم یا بخواهیم برای کابل های که قطع شده اند تعمیراتی را انجام بدهیم بهترین راه حل استفاده از دستگاه های تستر می باشد.

دستگاه های تستر فلوک چگونه کار می کنند؟

این دستگاه ها عملکردهای مختلفی را داشته اند که در ادامه به آنها اشاره شده است با ما در ادامه این مطلب همراه باشید….

Cable Lenght : از این عملکرد زمانی استفاده می شود که بخواهیم طول کابل را اندازه گیری نماییم. به این شکل می توانیم متوجه باشیم که طول کابل ها استاندارد می باشند.

Return Loss : در واقع این قابلیت میزان سیگنال برگشتی را به فرستنده ارسال شده ، را نشان میدهد. این سیگنالی که بازگشت داشته است از اختلاف امپدانس موجود میان کابل یا کانکتور می باشد که عموما به دلایلی مثل خراب بودن کانکتور یا کشیدگی زیادتر از حد کابل به وجود می آید.

Propagation delay : از این قابلیت زمانی استفاده می شود که بخواهیم مدت زمان تلف شده برای ارسال یک سیگنال به از یک سر کابل به سمت دیگر را اندازه گیری نماییم. نمایش میزان این مقادیر را به وسیله واحدهای milliseconds nanosecond, picoseconds صورت می گیرد.

Wiremap: این گزینه هم قابلیت های زیادی داشته است که می توانیم اصلی ترین آنها را تعیین مشکلات فیزیکی در سیستم های کابل کشی بدانیم. این قابلیت تعیین چگونگی چیدمان درست رشته ها ، حل اختلال های به وجود آمده از اتصال کوتاه بین 2 یا چند رشته کابل ، تعیین احتمال ایجاد قطعی در 1 یا چند رشته سیم و تست چگونگی نصب سوکتها در 2 سمت کابل و مطمئن شدن از درستی آنها را برعهده دارد.

delay Skew : در قابلیت Propagation delay تفاوتی که بین سریعترین و آهسته ترین زوج سیم وجود دارد را با نام این قابلیت می شناسند. بر روی صد متر کابل این عددها عموما بین بیست و پنج الی سی Nanoseconds  هستند.

همچنین دیگر مواردی که در رابطه با دستگاه تستر وجود دارد ، که می توانیم به گزینه های زیر اشاره نماییم:

  • یکی از اصلی ترین گزینه ها در رابطه با قابلیت دستگاه تستر فلوک Fluke تست و کنترل نمودن صحیح کارکرد تجهیزات شبکه شامل کابل ، پچ پنل ، پچ کابل و کی استون پریز می باشد.
  • تشخیص اصلی بودن یا تقلبی بودن تجهیزات شبکه مثل پچ کابل ، کابل ، پچ پنل ، کی استون
  • اعلام وجود نویز و محل دقیق آن در طول راه کابل کشی
  • توانایی ارائه گزارش از ضعیف بودن یا قطعی چگونگی اتصال رشته های کابل به کی استون
  • توانایی نشان دادن اندازه دقیق کابل های که در سیم کشی به کار رفته است
  • انجام تست مقاومت و مقدار رسانایی کابل ها
  • تعیین میزان درصد خلوص مس که در کابل شبکه بکار رفته است
  • امکان ارائه گزارش در صورت خمیدگی زیاد یا کشیدگی کابل ها و مکان دقیق آنها
  • امکان عیب یابی در پچ پنل و کی استون
  • امکان گزارش وجود نقص در پچ پنل و کی استون

#دوربین مدار بسته فرادید# دوربین مدار بسته در اصفهان# اخبار تکنولوژی و دوربین مدار بسته# دوربین مدار بسته دیجیتال#دوربین مدار بسته آنالوگ#فروش و نصب دوربین مدار بسته#شبکه های کامپیوتری#خانه هوشمند و شبکه برق ساختمان#سیستم حضور و غیاب#لوله فلکسی در دوربین مدار بسته #درب اتوماتیک#برق اضطراری UPS

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی توسط سایت ساز یوتاب